Piemājas saimniecība "Mūsu avenes"

Aveņu lauka stāsts piemājas saimniecībā "Mūsu avenes" sākās 2019. gadā, kad tā saimniece Inta Romanova pēc 10 gadu prombūtnes atgriezās Latvijā, reģistrēja saimniecisko darbību un, izmantojot ārzemēs gūto pieredzi, uzsāka lauksaimniecisko ražošanu, audzējot krūmcidonijas, vasaras un rudens avenes, sausseržus un baltā zīdkoka ogas.

2019.gada rudenī tika iegādāti un iestādīti pirmie 2048 aveņu stādi, 500 cidoniju stādi, 45 baltā zīdkoka stādi un 35 sausseržu stādi.

Pašlaik saimniecība nodarbojas ar aveņu, krūmcidoniju, rabarberu un citu sezonas dārzeņu un zaļumu audzēšanu. Saražotā produkcija tiek tirgota uz vietas saimniecībā, izbraukuma tirdzniecībā, kā arī pārstrādā meitas ģimenes uzņēmumā SIA "Augu spēks".

Kopš 2021. gada saimniecība piedāvā aveņu pašlasīšanas iespējas, kas ir ieguvusi lielu popularitāti un cilvēku atsaucību. Cilvēki labprāt brauc uz saimniecību lasīt avenes un pavadīt laiku lauku vidē.

Aveņu saimniecība Vircavā

Atbalsts saimniecības attīstībai

2021. gadā piemājas saimniecības "Mūsu avenes" saimniece Inta Romanova īstenoja Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam 6.3 apakšpasākuma: "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības" projektu, izbūvējot saimniecības ēku lauksaimniecības produkcijas iepakošanai, pārstrādei un uzglabāšanai.